Ozon Kavo Healozone

Używane

Nasza cena outletowa

5 800,00 zł brutto


MASZ PYTANIA DOTYCZĄCE TEGO PRODUKTU?
ZADZWOŃ! 793-011-983

Opis

Rok produkcji2003r
Dostępność1 sztuka

Więcej informacji

Urządzenie w pełni sprawne. Kompletne. Bardzo zadbane z rynku Polskiego. 

Aukcja grzecznościowa. Na towar zostanie wystawiony rachunek przez lekarza stomatologa.

Po opłacie możliwy odbiór osobisty lub wysyłka kurierem.

Opis urządzenia

System HealOzone składa się z:
- panelu sterującego,
- sterownika nożnego,
- kątnicy przyłączonej do konsoli za pomocą rękawa
- jednorazowych kapturków silikonowych
Panel sterujący zawiera elektroniczny wyświetlacz i regulator pozwalający na określenie i kontrolowanie czasu podawania ozonu w przedziałach: 10, 20, 30, 40 sekund.
Sterownik nożny pozwala na ergonomiczną i higieniczną pracę z urządzeniem
Kątnica wyglądem przypomina standardową kątnicę stomatologiczną KaVo i jest podobnie ergonomiczna oraz łatwa w użyciu.

Panel sterujący HealOzoneTM działa na zasadzie obiegu zamkniętego z pompą ssącą umieszczoną na końcu układu. Po włączeniu urządzenia następuje uruchomienie pompy ssącej (7), która pobiera wówczas zwykłe powietrze poprzez kapturek założony na kątnicę (4). Podawanie ozonu rozpoczyna się dopiero z chwilą szczelnego założenia kapturka wokół leczonego zęba (4). Urządzenie zaczyna wówczas pobierać powietrze przez wlot na początku układu (IN). Poddawane jest ono dehydratacji (1) dla lepszego nasycenia ozonem. Przechodząc przez układ kontroli przepływu (2) powoduje aktywację generatora ozonu (3). System generowania ozonu używa wysokiego napięcia dla wytworzenia z tlenu w powietrzu czystego ozonu. Podciśnienie wytwarzane przez pompę ssącą zasysa mieszaninę gazów ( 2100 ppm ozonu) do kapturka założonego na kątnicę. Wydajność układu wynosi 615 cm³ przepływu gazu na minutę, co oznacza że w kapturku dochodzi do wymiany gazu 300 razy na sekundę. Po przejściu przez kapturek gaz trafia do filtru odwadniającego i oczyszczającego (5). Podciśnienie oprócz zasysania gazu może też spowodować zassanie do kątnicy śliny lub resztek bioorganicznych z powierzchni zęba. Te substancje są zatrzymywane i izolowane przez filtry. Nastepnie ozon przechodzi przez neutralizator (6), który powoduje zamianę ozonu z powrotem na czysty tlen. Poprzez otwór wylotowy (OUT) z urządzenia wydzielane jest do środowiska z powrotem czyste powietrze.
HealOzoneTM zawiera trzy elementy wymagające systematycznej wymiany dla prawidłowego działania:
• Neutralizator ozonu – urządzenie odpowiada za chemiczne neutralizowanie ozonu, powinno podlegać wymianie po każdych 5000 cykli roboczych
• Filtr osuszający powietrze – odpowiada za osuszanie powietrza przed nasyceniem go ozonem. Zawiera niebieski barwnik, który w miarę zużycia filtra zaczyna przybierać różową barwę (filtr oparty jest na KMnO4.
• Filtr odwadniający – zatrzymuje wszelkie substancje pobrane z powierzchni zęba.
Żywotność obu filtrów jest uzależniona od intensywności pracy urządzenia w gabinecie.
Urządzenie HealOzoneTM jest całkowicie samowystarczalne, do działania nie wymaga żadnych dodatkowych instrumentów. Fabrycznie jest przystosowane do napięcia zasilającego 230 V i 50 Hz. Jest gotowe do działania po podłączeniu do standardowego gniazdka elektrycznego.